Historia


herb Drogomir

Komorowski Luxury Guest Rooms mieści się przy ulicy Długiej. Ulica ta w dokumentach wymieniana jest już w roku 1690, ale jej obecna zabudowa pochodzi z początków XX wieku. Kamienica, w której znajduje się Aparthotel liczy sobie nieco ponad 100 lat.

Herb Drogomir, będący jednocześnie znakiem firmowym KLGR, pochodzi jeszcze z czasów panowania Dynastii Piastów. Za panowania Bolesława III Krzywoustego, w 1109 roku w bitwie na Psim Polu brał udział mężny rycerz Drogomir wraz z trzema synami. Niestety w trakcie walk każdy z nich stracił nogę. Nagradzając męstwo rycerzy i kojąc rozpacz ojca, Bolesław III Krzywousty nadał rodzinie herb z nazwą pochodzącą od imienia ojca. Dwunastowieczne kroniki tak opisują herb: „W polu czerwonym trzy nogi zbrojne, w kolanach zgięte, w środku tarczy udami złączone i jakby w gwiazdę ułożone, jedna do góry, dwie ku dołowi“. Do dziś ród Komorowskich pieczętuje się tymże herbem.

Pamiętając o historii, a jednocześnie wykorzystując udogodnienia XXI wieku, powstał Komorowski Luxury Guest Rooms. Wszystkie pokoje są niezwykle nowoczesne i urządzone zostały w stylu Art Deco, kolorystyką nawiązując do barw narodowych.

bell icon